4 Lifts - wynajem i sprzedaż podnośników renomowanych firm, szkolenia
Skontaktuj się z nami +48 604 44 48 49, biuro@4lifts.pl

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?
18 grudnia 2019 4lifts
podnośnik koszowy

Gdy nasza działalność bardzo szybko się rozwija, warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi codzienną pracę. Do takich nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń zaliczany jest podnośnik koszowy, który używany jest powszechnie w budownictwie, energetyce i montażu. Warto rozważyć za i przeciw zwiększania majątku firmy, o tego typu technologie, gdyż nieraz koszt utrzymania i zakupu przewyższają zyski. Być może korzystniejszy będzie wynajem takiego sprzętu.

Koszty zakupu, utrzymania i konserwacji podnośnika koszowego

Podnośniki koszowe to stosunkowo drogie urządzenia, których cena może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Można oczywiście kupić używany sprzęt, ale wtedy powinniśmy nastawić się na natychmiastowy wzrost kosztów jego konserwacji, gdyż zwykle wymaga on regularnych napraw i po prostu zużywa się szybciej. Często lepiej kupić sprzęt nowy, wolny od nieprzewidzianych awarii.

Większość firm zajmujących się sprzedażą i wynajmem podnośników koszowych zajmuje się również ich konserwacją. Oczywiście, przy wynajmie ta kwestia nas nie interesuje – wszystkie prace związane z utrzymanie sprzętu spadają na udostępniającego sprzęt. Po zakupie koszty serwisu spadają bezpośrednio na nasze barki.

Kiedy warto kupić podnośnik koszowy?

Oczywiste jest, że opłacalnym finansowo będzie zakup podnośnika koszowego tylko wtedy, kiedy będzie on regularnie używany. Jeśli nasza codzienna działalność wiąże się z pracą na wysokości, powinniśmy rozważyć taką opcję. Należy jednak wziąć pod uwagę, że poza kosztami zakupu, będą obowiązywać nas koszty konserwacji i utrzymania sprzętu. Jeśli otwieramy nową działalność, która nie jest bezpośrednio związana z codziennym używaniem tego typu sprzętu, warto rozpocząć od wynajmu. Po pierwszym okresie użytkowania możemy dokonać kalkulacji zysków i strat, a ewentualnego zakupu możemy dokonać w późniejszym momencie działalności. Dodatkowym atutem jest również wygoda – firma wypożyczająca przywozi do nas sprzęt i potem go odbiera, zajmuje się też jego całkowitym serwisem i nic nie spada na nasze barki.