4 Lifts - wynajem i sprzedaż podnośników renomowanych firm, szkolenia
Skontaktuj się z nami +48 604 44 48 49, biuro@4lifts.pl

Czy wynajem podnośników spalinowych jest opłacalny?

Czy wynajem podnośników spalinowych jest opłacalny?
25 marca 2020 4lifts
podnośnik nożycowy

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów podnośników spalinowych. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego podestu, warto na początku określić, do czego będzie on nam potrzebny i na jakim terenie będziemy pracować. To kluczowe kwestie przy doborze odpowiedniej maszyny.

Który podnośnik spalinowy wybrać?

Podnośniki nożycowe spalinowe powinny być wykorzystywane wyłącznie podczas prac wykonywanych na świeżym powietrzu ze względu na wydobywanie się spalin oraz hałas. Cechą charakterystyczną tego rodzaju zwyżek jest duża platforma oraz udźwig. Przed przystąpieniem do wykonania niezbędnych czynności, warto zadbać o to, by boczne podpory były stabilnie wysunięte. To świetna pomoc podczas stawiania hal produkcyjnych, centrów handlowych, logistycznych czy innych obiektów.

Podnośnik spalinowy teleskopowo-przegubowy to urządzenie do zadań specjalnych. Idealnie sprawdzi się w warunkach terenowych o nierównej i wyboistej powierzchni. Szeroki zakres wysięgów bocznych pozwala ustawić platformę w dogodnej pozycji, która umożliwia jak najszybsze wykonanie prac budowlanych w danym miejscu. Jest niezastąpiony podczas robót wykonywanych powyżej 20 m. Z powodzeniem można go wykorzystać między innymi do:

  • obcięcia wysokich drzew,
  • montażu wielkoformatowych reklam,
  • mycia okien w wieżowcu,
  • konserwacji oświetlenia drogowego,
  • odnowienia elewacji budynków.

Wynajem czy zakup co się bardziej opłaca?

Jeżeli przedsiębiorstwo nie korzysta w codziennej pracy z podnośnika, lepiej wynająć urządzenie na czas realizacji sporadycznych zleceń. Wynajem podnośnika spalinowego okaże się w tej sytuacji tańszym rozwiązaniem. Wybierając ten wariant, firma nie ponosi kosztów związanych z przeglądem, serwisowaniem, eksploatacją czy ubezpieczeniem maszyny. Nie musi się również martwić o przechowanie podnośnika, kiedy nie będzie już potrzebny. Dzięki temu przedsiębiorstwo może zaoszczędzić znaczną kwotę.