4 Lifts - wynajem i sprzedaż podnośników renomowanych firm, szkolenia
Skontaktuj się z nami +48 604 44 48 49, biuro@4lifts.pl

Rodzaje podnośników spalinowych

Rodzaje podnośników spalinowych
6 lipca 2021 4lifts
podnośnik koszowy

Podnośnik koszowy to niezwykle przydatne urządzenie. Można je stosować w bardzo wielu obszarach życia. Skorzysta na nim zarówno branża budowlana, jak i straż pożarna. Podstawową zasadą jego działania jest stopniowe podnoszenie w górę stabilnej platformy. Dzięki temu, jaki charakter ma ta ostatnia, da się przeprowadzić prace, które bez podnośnika koszowego byłyby niewykonalne albo przynajmniej trudno wykonalne. Mowa tu chociażby o kładzeniu bądź reperowaniu dachu czy gaszeniu wielopoziomowego budynku. Podnośniki koszowe przydają się również właścicielom sadów. Dzięki nim można w prosty i efektywny sposób dostać się do korony drzewa, aby przyciąć gałęzie.

W czym podnośnik spalinowy przewyższa podnośnik elektryczny?

Jeśli chodzi o rodzaj napędu, podnośniki koszowe dostępne są zasadniczo w dwóch wariantach – elektrycznym i spalinowym. Te pierwsze, działające dzięki baterii, nadają się lepiej do prac we wnętrzach, ponieważ nie emitują spalin. Natomiast drugie będą pomocne w działaniach w terenie, a szczególnie tam, gdzie warunki pracy są utrudnione. Podnośniki spalinowe są bowiem przystosowane do nieco cięższych robót niż ma to miejsce w przypadku silników elektrycznych.

Na podziale między urządzeniami elektrycznymi i spalinowymi nie kończy się jednak rozróżnienie w obrębie podnośników. Każda z tych kategorii dzieli się również na poszczególne typy. Rodzaje te można wyróżniać chociażby ze względu na sposób poruszania się. Istnieją więc podnośniki samojezdne, czyli takie, które nie potrzebują dodatkowego środka transportu, aby przemieszczać się z miejsca na miejsce. Są jednak również i takie podnośniki, które instalowane są na przyczepie dołączanej do auta. Podnośniki koszowe da się także mocować nie tyle na przyczepie, ile na samym samochodzie ciężarowym. Jeśli zaś idzie o metodę wysuwania, to podnośniki są w stanie zwiększać swój zasięg zarówno w sposób nożycowy, jak i teleskopowy. Jak widać, urządzenia te dają użytkownikowi wiele opcji do wyboru.