4 Lifts - wynajem i sprzedaż podnośników renomowanych firm, szkolenia
Skontaktuj się z nami +48 604 44 48 49, biuro@4lifts.pl

Do jakich prac można wynająć podnośnik przegubowy?

Do jakich prac można wynająć podnośnik przegubowy?
4 stycznia 2021 4lifts
Podnośnik przegubowy

Aby prace przeprowadzane na wysokościach były w pełni bezpieczne, to niezbędne jest zastosowanie odpowiednich maszyn. Dlatego też na budowach wykorzystuje się różne rodzaje podnośników koszowych. Jednym z nich jest podnośnik przegubowy, który sprawdza się w bardzo wielu branżach. Stosowany jest przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i przyspieszyć wykonywanie prac. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, do jakich prac można wynająć to urządzenie.

Czym jest przenośnik przegubowy?

Przenośnik przegubowy to urządzenie dźwignicowe, które idealnie zastępuje drabiny oraz rusztowania – czyli konstrukcje, które zazwyczaj są bardzo niestabilne. Jedną z największych zalet przenośników przegubowych jest to, że możemy je łatwo transportować. Ten rodzaj przenośnika składa się m.in. ze specjalnego wysięgnika, który ma bardzo dobry zasięg. Ma również podwozie samobieżne z napędem na 4 koła i możliwość płynnego skręcania. Podnośnik przegubowy jest także kompaktowy, a to wszystko dzięki zastosowaniu przegubu w systemie ramion. Jest też znacznie lepszy niż podnośnik nożycowy, co wynika z tego, że kosz podnośnika wyróżnia się dużym udźwigiem i dalekim zasięgiem.

Podnośnik przegubowy – do jakich prac się przydaje?

Podnośnik przegubowy to urządzenie, które ma bardzo wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się go do wykonywania prostych prac takich jak mycie okien, przycinanie drzew, montaż oświetlenia, czy różnego rodzaju prace remontowe, które są wykonywane na świeżym powietrzu. Bez żadnego problemu możemy go wykorzystać również do montażu różnych wielkoformatowych reklam, czy do wykonywania prac dekarskich i blacharskich.

Jest to pojazd, który znajduje się także w każdym dużym magazynie oraz hali, a to wszystko dlatego, że idealnie się sprawdza do wykonywania wielu prac – np. remontowych. Oprócz tego w takich miejscach bardzo często dochodzi do wielu awarii na wysokościach – w takich sytuacjach podnośnik przegubowy jest niezastąpiony.

Z tego typu urządzeń korzystają przede wszystkim firmy, które wykonują usługi na wysokościach. Tak jak już wspomnieliśmy – są bardzo często wykorzystywane do instalacji dużych reklam, ale również do obcinania krzewów i drzew. Są także niezwykle przydatne, jeśli chodzi o takie prace jak np. naprawa słupów wysokiego napięcia. Jest to pojazd, który najczęściej wykorzystywany jest w branży budowlanej, aczkolwiek bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że przydaje się także w wielu innych działach.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, podnośnik przegubowy przydaje się do naprawdę wielu prac. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że zakup takiego pojazdu to dość duży koszt, dlatego też na samym początku warto rozważyć wynajem podnośnika przegubowego.